Hududeli Yerel Haber Sitesi
Ana Sayfa GÜNDEM 12 Nisan 2018 3 Görüntüleme

BİLEKÇİLERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDAN BOŞ DÖNMEDİLER

31 Mart – 04 Nisan 2018 Tarihleri arasında Antalya Kemer-Kiriş’te gerçekleşen Türkiye Gençler (Bay-Bayan), 21 Yaş Altı Gençler (Bay-Bayan), Büyükler (Bay-Bayan) ve Master Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmeleri tamamlanmıştır. İlimiz bu turnuvaya 27 sporcu ile katılmıştır. Ayrıca bu turnuvada ilimizden 2 hakem görev almıştır. Müsabakalar sonunda ilimiz sporcuları 2 Birincilik, 4 ikincilik ve 7 üçüncülük olmak üzere toplam 13 madalya almıştır.
Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu, İl Temsilcisi İsmail KURT; Ülkemizde hızla gelişmekte ve revaçta olan Bilek Güreşi müsabakalarına 63 İlden 980 sporcu katılarak yarışmıştır. Yarışmaya gelen sporcularımız Milli Takıma girebilmek için çok iyi hazırlandıkları yarışmalar esnasında görülmektedir. Çok çekişmeli müsabakalar sonunda İlimize 2 birincilik, 4 ikincilik ve 7 üçüncülük olmak üzere toplam 13 madalya ve Genç Bayanlarda takım halinde 5.lük Genç Erkeklerde ise 6.cı olmuştur. Federasyonumuzun maddi imkanları doğrultusu sıkletlerinde birinci olan sporcularımız Milli takım aday kadrosuna girmeyi hak kazanmışlardır. Yine sıkletlerinde 2. olan sporcular ise sponsor kanalıyla Milli takıma gidebilmeleri ve Milli forma altında Ülkelerini temsil etmelerini imkanı verilmektedir. Ayrıca Ülkesini temsil etmeleri için sıkletlerinde 2. olan sporcularımıza gerek kamu ve kuruluşlarından, gerekse STK’lardan destek çıkacaklarına inanıyorum ve Sıkletlerde başarılı olan tüm sporcularımı canı gönülden kutlar, inşallah Milli takıma giden sporcularımızdan bu başarılanın Milli takımda da göstermelerini temenni ederim dedi.
Şu zamana kadar İlimizden Ülkemizi en üst seviyede temsil eden 28 Milli sporcumuz bulunmaktadır Ben bizleri destekleyen Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Remzi ARKALTI’ya, Belediye Başkanımız Av. Hasan KARA kendim ve sporcularım adına teşekkür eder, sporculara başarılar dilerim.
Türkiye Şampiyonasında Dereceye Giren Sporcularımız:.
ADI SOYADI SİKLETİ KG SOL SAĞ KOL
Ahmet Berkay KURT 21 Yaş Altı Genç Erkekler 60 3 3
Ahmet Recep CABAOĞLU 18 Yaş Altı Genç Erkekler 65 1 1
Merve YENİDÜNYA 18 Yaş Altı Genç Bayanlar +70 6 2
Nazmiye KORKMAZ 18 Yaş Altı Genç Bayanlar 45 6 2
Pınar ESVET 21 Yaş Altı Genç Bayanlar 65 3 3
Fehime Tuğçenur KURT 21 Yaş Altı Genç Bayanlar +70 6 3
Büşranur KABACAN Büyük Bayanlar 80 3 3
Ahmet Recep CABAOĞLU Büyük Erkekler 65 2
Ömer Salahattin KORKMAZ Büyük Erkekler 60 2 6
Haber : Muhammed GÜVENLİER

Tema Tasarım | Sıcakoğlu Web Tasarım