Hududeli Yerel Haber Sitesi
Ana Sayfa GÜNDEM 8 Mayıs 2018 10 Görüntüleme

ABDULLAH ALPDAĞ’DAN MİTİNG HAVASINDA ADAY ADAYLIK AÇIKLAMASI

TV 79 Yönetim Kurulu Başkanı, Serhat Kilis Gazetesi Genel Koordinatörü ve ayrıca Kilis Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Abdullah Alpdağ Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilis Milletvekilliği aday adaylığını yoğun katılım ile miting havasında açıkladı.
Söğütlüdere Göl Restaurant’daki aday tanıtım toplantısına MHP İl Başkanı Hüseyin Değirmenci, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Demir, Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Halil Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Sevgi Karabaş, MHP Aday Adayları Hasan Mısırlıgil, Süleyman Akdemir, Mehmet Sait Korkmaz, Büşra Büyükdemirci ile MHP Belediye meclis üyeleri, TSK temsilcileri esnaf odaları başkanları, köy ve merkez mahalle muhtarları ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
MHP İl Başkanı Hüseyin Değirmenci yaptığı konuşmada tüm aday adaylarına başarılar diledi ve Abdullah Alpdağ’a teşekkür etti.
Merkez İlçe Başkanı Mustafa Demir konuşmasında, “Teşkilat olarak bugün burada sayın Alpdağ’ın aday tanıtım toplantısına katıldık. Mazeret bildirmeden bu toplantıya katılmayanları teşkilat olarak yok sayıyoruz,” dedi.
Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Halil Yılmaz ise Alpdağ’a başarılar diledi.
Konuşmaların ardından MHP Aday Adayları Abdullah Alpdağ, Hasan Mısırlıgil, Süleyman Akdemir, Mehmet Sait Korkmaz,Büşra Büyükdemirci ve MHP İl Başkanı Hüseyin Değirmenci birlik çağrısında bulundular.
MHP Kilis Milletvekili Aday Adayı Abdullah Alpdağ bir konuşma yaptı.
Alpdağ konuşmasında, “Bugün burada sizlerle bir araya geldiğim için ziyadesiyle mutluyum. Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz günlerde şehrimizin kronikleşmiş sorunlarına çözüm olmak adına iş başa düştü diyerek Türk milletinin bekası için şimdiye kadar her türlü bedeli ödemiş olan Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekilli aday adaylığımı açıkladım. Aradan geçen kısa sürede sizlerden görmüş olduğum destek ve teveccüh için minnettarım. Bugün karşınızda sizlere almış olduğum bu kararın nedenlerini anlatmak ve çıkmış olduğum bu zorlu yolda yapacaklarımızı dile getirmek için bulunuyorum. Hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkürlerimi sunarak sözlerime başlamak istiyorum,”dedi.
Alpdağ konuşmasını şöyle sürdürdü, “Terör örgütlerinin ve terör örgütlerini maşa olarak kullanan küresel güçlerin her türlü aşağılık yöntemi kullanarak milletimizi yok etme çabasına girdiği çok hassas bir dönemi hep birlikte yaşamaktayız.Milliyetçi Hareket Partisinin bilge lideri sayın Devlet Bahçeli’nin bu sancılı dönemde her türlü siyasi ayrılığı bir tarafa bırakarak, vatan için, millet için, bayrak için, İslam için atmış olduğu adımları tarih unutmayacaktır. Bilge liderimiz, 15 Temmuz kumpasında hükümet hedefe koyularak devletimizin yok edileceğinin farkına varmış, hem FETÖ, hem diğer taşeron örgütler tarafından köşeye sıkıştırılmak istenen devletimize sahip çıkarak, terör örgütlerinin darmadağın edilmesinde baş faktör olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisinin, Türk devleti ve Türk milleti için olmazsa olmaz bir unsur olduğu geride bıraktığımız dönemde bir kez daha gözler önüne serilmiştir.Vatan için kanını sebil eden ülkücü hareketin vatan aşığı şehitleri kanlarını boşuna akıtmamıştır. Analar boşuna ağlamamış, hayatlar boşuna yarım bırakılmamıştır. Dün şehit olup önümüze düşen yiğitler bugün ışık olup yüreğimize düşmüş, önümüzü görmemizi sağlamış ve ülkücü hareket bir kez daha Türk milleti için nefes olmuştur. Bu vesile ile sözlerimin başında aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, Aziz hatıraları karşısında saygıyla eğiliyorum. Kıymetli gönüldaşlarım, kıymetli konuklar; tarihi devletine mutlak sadakat hissi ile dolu olan serhat şehrimiz, Türk devletine meydan okuma hadsizliğinde bulunan terör örgütleri tarafından bildiğiniz gibi hedef seçilmiştir. 2016 Yılının ocak ayından sonra Kilis için felaket senaryosunu devreye sokan hainler masum insanlarımızı şehit etmiş fakat Kilis’i teslim alamamışlardır. Kilis halkı, onurlu bir duruş sergileyerek tüm karanlık güçlere hodri meydan demiş, zeytin dalı operasyonu ile birlikte devletinin tün gücünü yanında hissedip KORKMUYORUZ diyerek yedi düvele vatan nasıl sevilir, öğretmiştir. Kilis halkı, Türk milletinin karakterini zorlu günlerde ortaya koyarak tüm dünyaya vatanseverlik dersi vermiştir. Bu necip halk her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır. Şehrimizin zor günler geçirdiği günlerde bu şehre gerçek manada aşık olan şahsımda zor kararlar almak mecburiyetinde kaldım.
Masum ve mağrur Kilis halkının sesinin duyurulması, çekilen sıkıntıların dile getirilmesi, gelecek için atılacak adımların neler olacağının belirlenmesi için bir Tv kanalı açarak halkımızın hizmetine sundum. Hiç bir ekonomik gelir düşünmeden giriştiğim bu proje 2 yıl gibi bir süre zarfında Kilis halkının bir çok sorununa çözüm olmuştur. Fakat çok daha fazlası için Tv kanalının yetmeyeceği aşikar bir durum olarak öne çıkmış ve 2 yıldır şikayet ettiğimiz sorunların, sorun olmaktan çıkması için harekete geçmek şahsım için mecburi bir hal almıştır,” diye konuştu.
Alpdağ neden aday adayı olduğunu ise şöyle özetledi: “Benim Kilis ile ilgili hayallerim var! Bu şehirde umutsuzluğun yok edildiğini görme hayalim var! İŞ-KUR önlerinde bekleyen binlerce hemşehrimi kalıcı işlerde görme hayalim var! Sönmüş ocaklar değil, tüten fabrika bacaları görme hayalim var! Ertelenmiş borçlar ne zaman alınacak korkusu gören esnafıma umut olma hayalim var!Siyasi yetersizliğin ve ben merkezli siyasetin yok edildiğini görme hayalim var! Sulamalı tarımı çorak topraklara hayat vermek için kullanma hayalim var!Üzümün, zeytinin gerçek kıymetini bulduğunu görme hayalim var!Sevgiyi, hoşgörüyü, anlayışı hakim kılıp, ayrılıkları yok etme hayalim var! Benim unutulmuş Kilis değil, büyüyen ve gelişen bir Kilis hayalim var! Benim bu hayalleri gerçeğe dönüştürecek bilgim, deneyimim, inancım ve sevgim var! Genel merkezimin takdiri, sizlerin desteği ve sevgisi ile bu hayali gerçekleştirecek imanım var.”
Alpdağ Kilis’in makus kaderini milletvekilliği ile yeneceğini belirterek konuşmasına şu sözlerle son verdi: “Sevgili Kilisliler, dikkat ettiyseniz sözlerimin başında kendimi tanıtma gereği duymadım. Sizler Abdullah Alpdağ isminin ne anlam ifade ettiğini çok iyi biliyorsunuz. Sizlere söz veriyorum,
“bu şehrin geleceğini değiştirmek, makus kaderini yenmek için var gücümle çalışacağım! Hayallerimizi gerçekleştirecek ve çaresizliği bu şehrin coğrafyasından sileceğiz! Bir kez daha katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor, 24 Haziran günü Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekili aday adayı olan hangi arkadaşım aday olursa olsun Kilis için 3 Hilal’le yeni bir sayfa açmaya hepinizi davet ediyorum. Bizler birbirimize ancak bu millete hizmet yolunda rakip oluruz, tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum,”
Aday tanıtım toplantısının yoğun katılım ile gerçekleştiği görülürken misafirlerin salona sığmadığı ve miting havasında bir aday aday tanıtım toplantısı olduğu görüldü.
Haber & Foto : Şükrü UNCUOĞLU

Tema Tasarım | Sıcakoğlu Web Tasarım