Hududeli Yerel Haber Sitesi
Ana Sayfa GÜNDEM 24 Nisan 2018 16 Görüntüleme

VALİ DR.MEHMET TEKİNARSLAN’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Kilis Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Vali Tekinarslan mesajında şunları kaydetti. “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümünde “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.
“Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla çıkılan yolda ecdadımız, birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.
Çocuklara armağan edilmiş bu bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman korumamız gerekmektedir.
Geleceğimizin güvencesi ve umudumuz olan çocuklarımızı, Türk tarihini ve kültürünü bilen, vatan ve millet şuuruna sahip, örf ve adetlerine bağlı, bilinçli, yüksek nitelikli ve donanımlı, fikri, irfanı ve vicdanı hür, adalet, hakkaniyet ve insan sevgisini özümseyen insanlar olarak yetiştirmeliyiz.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşı’nı sevk ve idare eden ilk Meclisteki tüm milletvekillerini rahmet ve minnetle yâd ediyor, başta Kilisli çocuklarımız olmak üzere, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
Haber : Şükrü UNCUOĞLU

Tema Tasarım | Sıcakoğlu Web Tasarım